Jak stanice Z Luční ulice vůbec vznikla?

oficiální název stanice: z Luční ulice
datum vzniku: 23.3.2007
registrační číslo: 214/07

 

Směřovali jsme k tomu už od samého začátku, když jsme se rozhodli, že bychom si nejraději pořídili fenku. Nadchla nás právě ta málopočetnost, to že je každý pes důležitý. Zpočátku jsme měli strach, že nám štěňata zůstanou že si je nikdo nevezme. Ale myslím, že poslední dobou se stali strakáči hitem a na toho svého každý čeká frontu. Inu odhodlali jsme se, že i my přiložíme ruku k dílu a pokusíme se rozšířit strakáče do nejširších vrstev.

Na výstavách jsme se poptávali zkušenějších kynologů, kdy je pro fenku ideální věk na štěňata. Názory se velice rozcházejí, tudíž jsme si vybrali nějaký kompromis. A šli do toho. 
 

Proč jsme si vybrali zrovna strakáče?

Tak toto bylo opravdu složité... V zimě 03/04 už se naše dlouhodobé úvahy o pořízení psa přehouply v činy. Začali jsme s vybíráním plemene.Trvalo to alespoň měsíc. Popůjčovali jsme si snad všechny knihy o psech, které byly kdy vydány. Každý večer jsme celá rodina seděli u stolu a listovali a hádali se. Také jsme přes zimu postavili boudu, ale stavěli jsme ji pro vlčáka, takže Bésa nemá o místo nouzi :) Ve hře byla ponejvíc tato plemena: Německý ovčák, Zlatý retrívr a Pinč (střední). ale nemohli jsme se dohodnout na jednom. Ani jedno plemeno nesplňovalo skalní požadavky všech členů rodiny. Nakonec jsme v jednom jediném atlasu objevili strakáče. Po prostudování všech možných informací o tomto plemeni jsme se nakonec shodli, že Český strakatý pes pro nás bude nejlepší volba. Může spát venku, dobře hlídá, přátelský, společenský, velice přizpůsobivý a tak dále. Bylo rozhodnuto.

Vzešel ale nový problém, který jsme nikdo neočekávali. Prohledali jsme všechny časopisy s inzeráty, celou internetovou síť a nalezli jsme všehovšudy kontakt na chovatele, který vrh plánoval, dalšího, jemuž zbyla fenka bez zubu, a chovatelku, která měla doma ještě tři pomalu odrůstající štěňata ze svého druhého vrhu. Jelikož pro nás bylo naprosto nepřípustné čekat, dohodli jsme si návštěvu ve Valdku u Kladna a vyrazili k pí. Najmanové. Bessie se nám líbila nejvíc (také to byla jediná fenka) a tak jsme neváhali a naložili ji do auta. Tak a novým domovem je jí Kolín od 14.2.2004.